14.07.2016

Lloyd Cole and the Commotions80'li yıllarda gitarlı İngiliz pop'unun en güzide gruplarından biriydi Lloyd Cole and The Commotions. 84 yılında Polydor etiketiyle yayınladıkları Rattlesnakes dönemin köşe taşlarından biri olarak hala sapasağlam durmaktadır. Bu albümü takip eden Easy Pieces ve Mainstream albümleri folk-rock melodileri üzerine nasıl güzel şarkı sözleri yazılır tadında birer ders kitabıydı adeta.

Lloyd Cole romantik duruşu, mütevaziliği ve hayat karşısında ki durgunluğu ile birçok sanatçı için idol kişilerden biridir. Bu son şövalye ailesiyle birlikte Paris'te mutlu yaşantısına devam etmektedir. Lloyd Cole and The Commotions dinlemeye başlamak için Lost Weekend, Jennifer She Said, Forest Fire ve Are You Ready to Be Heartbroken? parçaları çok iyi bir başlangıç olacaktır. Şarkılardaki temel mesaj çok basit aslında; Herkes acısı kadar yaşar..

Son olarak kalbimde yerleri her zaman özel olacak Camera Obscura grubunun Lloyd,Im ready to be Heartbroken parçaları ile ustaya selam gönderdiklerini belirtelim.

0 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...