25.06.2012

Sen gittikten sonraSen gittikten sonra her şey daha da kötüleşti Kazım.
Buralarda herkes,her gün defalarca ölmekte.
..

Memleketin lazca rock yapan tek grubu Zuğaşi Berepe'nin ardından nefis solo albümlere imza atan "Şair Ceketli Çocuk" Kazım Koyuncu 25 Haziran 2005 tarihinde kanser belası yüzünden aramızdan ayrılmıştı.

Bir zamanlar ekrana boş boş bakıp radyasyonlu çay içen Bakanlar! sizin yatacak yeriniz yok. Vay AMK!...Telaşa mahal yok AMK güzide bir spor gazetemiz...

Ne demişti yağmur yürekli çocuk:

 "Bu arada; hiç başımızdan eksik olmayan gökyüzüne, günün karanlık saatlerine, ara sıra kopsa da fırtınalara, bir gün boğulacağımız denizlere, eski günlere, neler olacağını bilmesek de geleceğe, kötülüklerle dolu olsa bile tarihe, tarihin akışını düze çıkarmaya çalışan tüm güzel yüzlü çocuklara, Donkişotlar 'a, ateş hırsızlarına, Ernesto "Çe" Guevara'ya, yollara-yolculuklara, sevgililere, sevişmelere, sadece düşleyebildiğimiz olamamazlıklara, üşürken ısınmalara, her şeyden sıcak annelere, babalara ve tadını bütün bunlardan alan şarkılara kendi sıcaklığımızı gönderiyoruz. Kötü şeyler gördük. Savaşlar, katliamlar, ölen-öldürülen çocuklar gördük. Kendi dilini, kendi kültürünü, kendisini kaybeden insanlar, topluluklar gördük. Yanan köyler, kentler, ormanlar, hayvanlar gördük. Yoksul insanlar, ağlayan anneler, babalar, her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük. Biz de öldük. Ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik. Teşekkürler dünya."

Kazım Koyuncu - İşte Gidiyorum

Kazım Koyuncu - Hayde

1 yorum:

delimine dedi ki...

oy duman kara duman sardı dört yanimizi ....

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...